Ferhat Göçer

Muhteşem sesi ve performanslarıyla dikkat çeken Ferhat Göçer hakkında özellikle izleyicilerin merak ettiği pek çok farklı soru bulunmaktadır.

Uzun yıllardır çıkartmış olduğu albümler ile dikkat çekmekte olan Ferhat göçer kimdir, kaç yaşındadır? Özellikle izleyicilerin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Şanlıurfa doğumlu olan ünlü sanatçı 23 Haziran 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde doğmuştur.

Ferhat Göçer Hayatı

Anne ve babasının öğretmen olması nedeniyle tayinlerinin çıkması üzerine 4 yaşında İzmit’in Samanlı Dağları’ndaki Düzlük Köyüne yerleşmişlerdir. İlkokul eğitimini daha köyünde almıştır. Daha sonrasında ortaokul ve lise için İzmit’te eğitim almıştır. 1985 yılında İzmit lisesinden mezun olmuştur. Daha sonrasında 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almaya başlamıştır. Yapmış olduğum müzikler kadar Ferhat Göçer hayatı ile de dikkat çeken isimler arasında yer almaktadır.

İki yıl sonra 1988 yılında aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı şan bölümü ön lisans eğitimi almaya hak kazanarak burada eğitimi almaya başlamıştır. Devlet Opera ve Balesi Korosunda sözleşmeli olarak şarkı söylemeye başlamıştır.

Hem tıp fakültesini hem de şan bölümünü bitirerek mezun olmuştur. Mecburi olarak gerçekleştirmiş olduğu tıp hizmeti için Şanlıurfa’da doktorluk yapmıştır. Mecburi görevi nedeniyle müziğe bir yıl ara vermek zorunda kalmıştır. 1994 yılında yeniden İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesinde genel cerrahi asistanı olarak görev yapmaya başlamıştır. Aynı şekilde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı şan bölümü lisans öğrencisi olmuştur. Aynı yıl içerisinde konservatuardaki arkadaşlarıyla birlikte kurmuş olduğu ‘Turkuaz’ müzik grubuyla müzik hayatına adım atmıştır. Zaman içerisinde göstermiş olduğu performanslar sayesinde grup içerisinde ön plana çıkmayı başarmıştır.

Ajda Pekkan ile birlikte Güney Restoranda sahne almıştır. Q Jazz Bar da yaklaşık olarak bir yıl boyunca para almadan sahneye çıkmıştır. Zaman içerisinde artan tecrübeleri sayesinde repertuvarını genişleterek yabancı halk şarkıları, eski şarkıları da repertuvarına katmıştır. Daha sonrasında klasik batı müziğini etnik Türk müziğiyle birleştirerek yorumlamıştır. Bu sayede Metropol Senfoni Orkestrasıyla birlikte çalışma yaparak İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Ankara, Rumelihisarı, Bodrum, Antalya gibi pek çok farklı bölgede sahne almıştır. Ferhat göçer aynı zamanda Türkiye’de ilk olarak şahsa ait Senfoni orkestrası olan ve bu anlamda pek çok farklı başarılı işlere imza atmış olan Metropol Senfoni Orkestrası’nın kurucusudur.

Ferhat Göçer Albümleri

Pek çok farklı sahnede bulunduğu gibi aynı zamanda seslendirmiş olduğu parçaları ile kısa zamanda kendini göstermeyi başarmış olan Ferhat Göçer albümleri ile de dinleyicilerine birbirinden farklı parçalar ile keyifli vakit geçirme olanağı sağlamıştır.

2005 yılında Ferhat Göçer,

2007 yılında Yolun Açık Olsun,

2008 yılında Çok Sevdim İkimizi,

2010 yılında Biz Aşkımıza Bakalım,

2011 yılında Seni Sevmeye Aşığım.

Ferhat Göçer Evlilikleri

Hayatı boyunca farklı isimlerle hayatını birleştirmiştir. İlk evliliğini 1993 yılında Doktor Berna Hocaoğlu ile gerçekleştirmiştir. Çift 5 yıl boyunca evli kaldıktan sonra 1998 yılında boşanma kararı alarak hayatlarını ayırmıştır. Çiftin bu evlilikten yağmur adında 1997 doğumlu bir kızları vardır.

İkinci evliliğini Doktor Meltem Hanımla yapmıştır. 1998 yılında yeniden nikah masasına oturan çift daha sonrasında ayrılık kararı alarak ayrılmıştır.

Üçüncü evliliğini 2001 yılında Ayla Göksel ile gerçekleştirmiştir. Yedi yıl evli kalan çift daha sonrasında 16 Ocak 2008 tarihinde boşanmıştır. Çiftin bu evlilikten 2006 doğumlu Can adında bir oğlu bulunmaktadır.  

Son olarak ünlü sanatçı Ferhat Göçer sinema yazarı Ömür Gedik ile birlikte yaşamaktadır. 11 yıldır birlikte olan çift ayrılık kararı alarak hayatlarını ayırmıştır.